Çok güzel oluyor!

Bazı aksilikler yaşansa da, Galatasaray'ın stadı tüm hızıyla yükselişini sürdürüyor. Helikopterden böylesine görkemli gözüken Aslanlar´ın yeni yuvası, bir nazarlığı hakediyor doğrusu.

Kıskandıran heybet
Gündeme geldiği günden bu yana hakkında sürekli spekülasyonlar yapılan Aslantepe’deki stat, her geçen gün biraz daha yükseliyor. Arada sırada, Tera şirketine bağlı çalışanlarla yaşanan ödeme kaynaklı bazı sorunlara karşın inşaatı hızla süren ve ete kemiğe bürünen Aslanlar’ın yeni yuvası, gökyüzünden bir başka heybetli gözüküyor. Son olarak helikopterden çekilen bu fotoğraf, herkesi kıskandıracak türden açıkçası. Görenler, ‘bir nazarlığı hak ediyor’ demekten kendini alamıyor. 

Planlandığı gibi
Ali Sami Yen Spor Kompleksi’nde şu anda stadın 6. kat seviyesine gelindi. Gece vardiyaları dahil 650 işçinin çalıştığı Aslantepe’de E ve D blok tribünlerin ilk bölüm montajının bu ayın sonuna dek bitirilmesi hedefleniyor. Çatı montajı için planlanan tarih ise 15 Eylül 2009. Gözle görünür bu gelişmelerin yanı sıra bodrum katlardaki mekanik-elektrik işleriyle birlikte altyapı çalışmasının da tüm hızıyla devam ettiği stadın 29 Ekim 2009’da faaliyete geçeceği belirtiliyor.

Raşit ALTUN

Fanatik

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !